• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywanie pięknej Portugalii

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. A zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem niedroga, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno napisać, iż Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, niż inne regiony kraju, który może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, choćby z takiego powodu, że jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miasto Lagos jest fantastycznym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet myśli, że Włochy to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko wspaniałe miasta bądź ciepłe plaże, ale również dały dla nas artystów, smakowite jedzenie bądź szybkie auta. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Italii. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek odwiedzić.
Choć akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są również miejscowości położone w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem czeka na ten wspaniały czas którym jest urlop. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy wraz z rodziną wyjechać na wspólny wypoczynek. Teraz opcji w tym aspekcie posiadamy tak wiele, iż ciężko jest wybrać. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają niejednokrotnie do zaproponowania sporo ciekawych miejsc w dobrej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy taką możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na wakacje w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, iż ceny wówczas bywają o wiele niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę również by oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się morze i dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą wyśmienitą temperaturę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, a więc Ateny, jest wręcz przepełniona ważną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wczay do Grecji możemy być pewnym, iż nie dopadnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas wieloma niesamowitymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu ludzi może uchodzić za niemalże raj. W końcu to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu podróżnych. Jeżeli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, iż podróż do Australii to spory wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeśli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić Australię. Trzeba po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba jasno przyznać, iż Australia ma do zaoferowania dla gości dużo atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania wiele zabytków, na przykład słynną Operę, ale również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele niesamowitych widoków oraz Największe zalety Unii Europejskiej
Chociaż UE to teraz siedlisko potężnej biurokracji i wartości, które generalnie nie służą Europie, w tym także Polsce, to jednakże wydaje się, iż z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma o wiele więcej atutów, aniżeli wad. Przecież jeśli po 1990 roku nie poszlibyśmy za Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą wpływów Rosji. Definitywnie żadna osoba, która choć trochę zna się na zagadnieniach mających związek z geopolityką, dobrze wie, że wybór Polaków był prosty – Unia, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są fakty, a więc trudno polemizować z nimi.
Dużym atutem wejścia Polski do UE jest otworzenie dla Polaków granic. Oczywiście np. mieszkańcy Szwajcarii także nie mają większych problemów z przekraczaniem granic, ale to bardzo specyficzne państwo. Nie można także zapomnieć o miliardach złotych z unijnych funduszy. Choćby autostrady są przynajmniej częściowo budowane za te pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie możemy zapomnieć, iż jakimś plusem Unii Europejskiej jest także to, że można inwestować bez przeszkód pieniądze w przykładowo Niemczech czy Hiszpanii. Wydaje się zatem, iż to dobrze, że w roku 2003 Polacy powiedzieli tak UE. Jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Tutaj

2. Wejdź

3. Czytaj dalej

4. Sprawdź tutaj

5. Kliknij i zobacz

Categories: Turystyka

Comments are closed.